اطلاعات جمعیتی شهر کهریزسنگ

اطلاعات جمعیتی

بنابر اطلاعات جمعیتی ، جمعیت ساکن شهر دارای ویژگی های گوناگون هستند. برخی از آن ها مانند تعداد جمعیت، وضع موجود و روند تحول آن، رشد جمعیت، تعداد خانوار، خصوصیات خانوار، نقش مهاجرت در تغییرات جمعیت شهر، ساختار سنی و جنسی در برنامه ریزی فضای شهری در طی دوره ی طرح دارای اهمیت فراوانی می باشند.

 تعداد جمعيت شهر و روند تحول گذشته ی آن

به استناد سرشماری نفوس و مسکن مرکز آمار ایران، کهریزسنگ در سال ۱۳۴۵ دارای جمعیتی معادل ۱۹۷۳ نفر با بعد خانوار۴/۷ بوده که با متوسط نرخ رشد ۴/۸۷ درصد در سال ۱۳۵۵ جمعیت به ۳۱۷۵ نفر رسیده است. جمعیت روستاي كهريزسنگ در زمان جنگ تحميلي حدود سه هزارنفر بوده است .این جمعیت با افزایشی معادل ۵/۳۹ درصد به ۵۳۶۷ نفر در سال ۱۳۶۵ رسیده است. در سال ۱۳۷۵ با متوسط با متوسط نرخ رشد ۲/۵۶ درصد به رقم ۶۹۰۹ نفر افزایش یافته است . در سال ۱۳۸۵ با نرخ رشد ۱٫۸۱ جمعیت شهر ۸۲۶۷ نفر می باشد. در سال ۱۳۹۰ با نرخ رشد ۲/۳ درصدی، جمعیت شهر ۹۲۲۲ نفر گزارش شده است. در آخر طبق آخرین سرشماری در سال ۱۳۹۵، جمعیت شهر ۱۰۴۴۲ نفر و ۳۰۶۵ خانوار گزارش شده است. از این تعداد ۵۳۶۴ نفر مرد و ۵۰۷۸ نفر زن بوده اند و هم اکنون جمعيت شهر كهريزسنگ در حدود دوازده هزار نفر مي باشد.

مديريت شهري :

شهر كهريزسنگ تا سال ۱۳۸۲ بعنوان روستا و مركز دهستان صفائيه شناخته مي شد كه با درخواست مردم و پيگيري شوراي اسلامي به شهر تبديل گرديد و پس از آن مديريت شهر توسط شهرداري انجام مي گيرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یک × 5 =

فهرست